Specialista Compliance

Lokalita: Praha
Obor: Bankovnictví & Finance & Účetnictví
Datum: 10.11.2017

Pro našeho klienta renomovanou stabilní českou banku hledáme vhodného kandidáta/kandidátku na pozici Specialista Compliance.

Role:

Náplň práce:

  • provádět kontrolu souladu vnitřních norem banky s obecně závaznými právními normami a regulatorními pravidly a souladu vnitřních norem navzájem v rámci nastavení činnosti compliance v bance
  • zajišťovat pravidelné seznamování zaměstnanců se změnami obecně závazných právních norem a regulatorních pravidel podstatných pro jejich činnost, informovat zaměstnance o připravovaných právních normách, případně o nových uznávaných standardech
  • zajišťovat pravidelné seznamování zaměstnanců s novými vnitřními normami a s jejich změnami
  • připomínkovat návrhy vnitřních norem a jejich aktualizace.
  • zajišťovat vydávání vnitřních norem
  • v případě zjištěných skutečností, které vypovídají o nesouladu vnitřní předpisové základny banky s obecně závaznými právními normami, dávat podněty k přijetí opatření zajišťujících jejich soulad
  • předkládat Představenstvu a Dozorčí radě banky informaci o závažných zjištěních a zprávu o činnosti odboru compliance, včetně zprávy hodnotící činnosti banky v oblasti předcházení legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu
  • informovat vrcholné vedení banky o významných odchylkách a nesouladech.
  • podílet se na koordinaci komunikace s regulátory ohledně činností vykonávaných odborem compliance, plnit informační povinnosti, které svým obsahem spadají do kompetence odboru
  • dohlížet na nastavení pravidel jednání banky jakožto obchodníka s cennými papíry ve vztahu k zákazníkům
  • monitorovat jednotlivé oblasti poskytování investičních služeb, dohlížet nad obchodními činnostmi v rámci poskytování investičních služeb (především v rozsahu ročního plánu compliance)
  • zajišťovat výkon činností stanovených pro compliance přímo obecně závaznými právními normami
  • nastavovat a kontrolovat fungování systému opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu (AML+CFT) dle požadavků stanovených obecně závaznými právními normami, dále zajišťuje plnění povinností vyplývajících z norem o provádění mezinárodních sankcí
  • plnit funkci kontaktní osoby ve smyslu § 22 zákona 253/2008 Sb.
  • nastavovat systém fungování vyřizování reklamací a stížností v bance.
  • podílet se na řešení konkrétních reklamací a stížností
  • vést evidenci vnitřních informací a kontrolovat režim používání vnitřních informací, které má banka k dispozici
  • vést evidenci pokynů způsobilých manipulovat s trhem.
  • dohlížet nad dodržováním vnitřní normy „Etický kodex“a vést agendu vyplývající z této vnitřní normy
  • kontrolovat dodržování pravidel o osobních obchodech zaměstnanců a osob jim blízkých
  • stanovovat metodiku pro oblast ochrany osobních údajů. Zastřešovat politiku střetu zájmů v bance (nastavení pravidel pro zjišťování a řízení střetu zájmů)
  • zastřešovat regulaci FATCA v rámci banky a spolupracovat v této oblasti v rámci skupiny

Požadavky:

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání ekonomického či právního zaměření
  • zkušenosti s regulací finančních trhů
  • schopnost orientace v právní problematice
  • minimálně 3 roky praxe na obdobné pozici v bankovním sektoru
  • AJ na pokročilé úrovni
  • spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost ke svěřeným úkolům

Nabízíme:

  • zázemí stabilní renomované společnosti
  • příspěvek na stravování
  • 5 týdnů dovolené
  • možnost profesního růstu a dalšího vzdělávání
  • zajímavé platové ohodnocení

ID nabídky: 0869