HR logo

FAQ - Často kladené dotazy

Jak napsat životopis tak, aby zaujal?

Připravte si CV takové, které upoutá na první pohled tím, že je přehledné a uspořádané. Ideální délka je maximálně 2 stránky. V delších esejích se personalista, respektive Váš potencionální zaměstnavatel bude ztrácet. 

Jako první uveďte jméno, kontakty - email, telefon, adresu, případně datum narození, informace o Vašem \'stavu\' a počtu dětí uvádět nemusíte. Není ani nutné přikládat své foto, někdy je to spíše ku škodě než k užitku - ne každá fotografie je vydařená, ne každý je fotogenický typ. 

Pokračujte strukturovaným výčtem profesních praxí - od té nejsoučasnější k té nejstarší. Napište jméno firmy, Vaši pozici a stručně, co tato práce obnášela, za co jste byli zodpovědní, jaké schopnosti a znalosti jste v této práci využili.

Životopis doplňte výčtem absolvovaných škol případne dosažených titulů, základní školu není nutné uvádět. 

Na závěr zmiňte absolvované kurzy, školení, jazykové znalosti, Váš stupeň pokročilosti na PC případně jiné plusy, na které byste chteli poukázat.

Je vhodné také informovat, kdy jste schopni nastoupit a krátce popsat o jakou práci máte zájem.

Mějte na paměti, že Vaše CV je Vaší vizitkou, která Vás může uvést do prostředí vysněné pracovní pozice a nebo Vám v opačném případě cestu zkomplikuje. Hodně štěstí a potřebujete-li pomoci, nevahejte se na nás obrátit.