HR logo

Archivované aktuality

VŠEM ŽENÁM - FESTIVAL INSPIRACE

08.01.2015

 

Milé příznivkyně Bright HR,

dovolujeme si Vás pozvat na úžasný festival VŠEM ŽENÁM.cz, který se bude konat v Míčovně v Královské zahradě Pražského hradu 8. a 9. 3. 2015. 

 


 

JSI MODERNÍ, AKTIVNÍ ŽENA? NA FESTIVALU NEMŮŽEŠ CHYBĚT.

Festival VŠEM ŽENÁM vznikl, aby právě ženy měly možnost pracovat a vnímat svojí ženskou energii, aby si odpočinuly, podpořily svoji kreativitu a nabyly sil. Přejeme si oslovit ženy nehledě na jejich postavení a moci. Cílem je inspirovat, obohatit, probudit emoce, získat spousty kontaktů a zprostředkovat nezapomenutelné zážitky.

Připravili jsme pro Vás dva dny – 8. a 9. 3. 2015 nabité zážitky, talk shows s úžasnými osobnostmi, které Vás svými příběhy budou inspirovat, motivovat a někdy Vás dojmou až k slzám. Užijete si také spoustu skvělých networkingových aktivit, při kterých se pobavíte a získáte neocenitelné kontakty. Můžete se těšit na jógu, zpěv, manikúru, masáže, ochutnávku top čajů a další úžasné zážitky, které Vás povznesou nad běžné denní starosti.

Na festivalu vystoupí Jaroslav a Iveta Duškovi, Dita Pecháčková, Olga Šípková, Ivo Toman, Ivana Königsmarková, Jan Bílý a další hosté.

Přijďte 8. a 9. 3. 2015 mezi nás a dejte si dárek k MDŽ!Váš osobní rozvoj je nyní ve Vašich rukou! A jestli se festival VŠEM ŽENÁM podaří? Slibujeme, že nebudete litovat a zažijete dva nezapomenutelné dny!

Těší se na Vás Festival VŠEM ŽENÁM ZA PODPORY Bright HR!!!

Při registraci pod kódem Bright HR na registračním formuláři www.VSEMZENAM.cz  získáte 1.000 KČ slevu do 8.2.2015.

 

Podívejte se na trailer festivalu ZDE

Registrujte se ZDE

www.VSEMZENAM.cz

 Pomáhejte s námi

04.08.2014

Pomozte nám uspořádat letní tábory pro opuštěné děti. Finanční částkou ve výši 250 Kč můžete pokrýt jednodenní náklady pro jedno dítě.

 opri se


Nejen prací živ je člověk….ale třeba i dobrý skutek Vás určitě dokáže nabít…
Rozhodli jsme se podpořit občanské sdružení Opři se, které pomáhá dětem z dětských domovů v integraci do většinové společnosti.

https://www.facebook.com/oprise?fref=ts

Pomozte nám uspořádat letní tábory pro opuštěné děti. Finanční částkou ve výši 250 Kč můžete pokrýt jednodenní náklady pro jedno dítě. 

Občanské sdružení Opři se letos již třetím rokem pořádá prázdninové aktivity pro děti z dětských domovů. Letos uspořádáme dva tábory, první již proběhl - od 20. do 25. července v Mšeně u Mělníka, druhý je pak plánován od 18. do 23. srpna. 

Přispět je možné libovolnou částkou na účet 2100435086/2010. Tuto výzvu uveřejňujeme na základě naší veřejné sbírky na pokrytí volnočasových aktivit pro děti z dětských domovů evidované Krajským úřadem Středočeského kraje.

Stav účtu je možné sledovat na stránkách FIO banky na adresehttps://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100435086.

 

Děkujeme!Jak důležitý je motivační dopis?

08.01.2013

Nepodceňujte jej, správně napsaný motivační dopis Vám může pomoci "otevřít dveře". 

Na níže uvedeném linku naleznete anketu, kterou připravila Mamavpraci.cz a které se zúčastnilo několik personalistů včetně Terezy Brychnáčové z našeho týmu. 


 

Dozvíte se zde, co personalisty většinou odradí a co naopak v průvodním dopise hledaji a doufají, že naleznou.

více zdeVeselé vánoce a bezchybný rok 2013!

17.12.2012

Veselé vánoce a bezchybný rok 2013!
Nová posila týmu!

30.11.2012

Vítáme Terezu Brychnáčovou,nového člena našeho týmu!

 


Od 1. listopadu 2012 jsme do našeho týmu přivítali novou kolegyni Terezu Brychnáčovou.

Tereza pracovala řadu let na pozici Senior HR Advisor pro advokátní kancelář Kinstellar (původně Linklaters), kde svoji profesní kariéru také v roce 1999 začala. Starala se zde především o nábor, hodnocení, rozvoj a vzdělávání, benefity a odměňování, kariérní plánování a HR marketing.

Tereza vystudovala andragogiku a personální řízení na filozofické fakultě UK v Praze a v naší společnosti  bude pečovat o veškeré Legal a HR pozice našich klientů. Kandidátům z těchto oborů bude naopak připravena poskytnout konzultace na základě svých znalostí a zkušeností z této konkrétní specifické oblasti.

 Jak vypadá trh práce v real estate oboru?

22.11.2012

Jak vypadá trh práce v real estate oboru?


Dagmar Bautzká, managing director Bright HR, v rozhovoru pro Project&Property.

Současný realitní trh je plný změn. Společnosti se transformují a fúzují, mění si jména a jedinou jistotou tak zůstávají kontakty na konkrétní lidi. Jak se mění situace v personální oblasti, vysvětluje paní Dagmar Bautzká ze společnosti Bright HR: „Stále se ptám, kde jsou lidé, kteří za krize odcházeli ze svých postů, protože poptávka po zkušených lidech je stále velmi vysoká.“PP: Kdo práci hledá, má pocit, že najít dobré místo se dnes skoro nedá?

DB: Krize zamotala pracovní trh poněkud jinak, než by se dalo očekávat. Společnosti dílem pojem krize využili k tomu, aby pročistili své řady od dražších manažerů a dílem opravdu museli propouštět pro nedostatek projektů. Zůstavší kmenoví zaměstnanci si tak mohli snáze vybudovat a posílit svoji pozici, především po stránce finanční. Dnes jsou tito lidé v podstatě nezaměstnatelní s ohledem na výši jejich platů a odměn.

 

PP: Po obsazení jakých postů je největší poptávka?

DB: Nejlépe by se obsazovala pozice investičních znalců. Jsou sice drazí, ale na svých postech se nudí. Především jsou dnes poptávané seniorské pozice. Mnoho firem stále vykazuje určitou dávku nechuti k výchově zaměstnanců od juniorských pozic.

Nejhůře jsou umístitelní lidé bez praxe v tom konkrétním oboru, byť by se jednalo o lidi zkušené, ale pocházející z oboru jiného. Jejich obecné zkušenosti a vyzrálost neumí firmy v real estate ocenit, takže se leckdy míjejí nabídka a požadavek těchto manažerů, kteří již apelují na určitý standard a výši platu.

Nejhůře se hledají property – facility manažeři pro vyšší pozice. Je totiž nutné zkombinovat skoro neslučitelné zkušenosti s vedením týmu, analytické myšlení a zároveň obchodní dovednosti. Navíc, jak jsem se zmínila, podmínkou bývá často praxe, a jelikož se obor FM vyvíjel u nás krátce, není takových lidí dostatek.

 

PP: Máte doporučení pro zaměstnavatele, kteří řeší odchod klíčových osob?

DB: Dnes mají zaměstnavatelé štěstí, že lidé, byť jsou nespokojeni, svou práci neopouští snadno. Jistota a výše platu jsou na trhu práce nejvyšší devizy. Je potřeba rozklíčovat, zda je odchod synonymem pro tlak na zvýšení platu. Pokud ano, pak navýšení pomůže. Pokud je příčinou odchodu nespokojenost s prací, prostředím apod., pak peníze nepomohou, jen odchod oddálí.

 

PP: Jak se vyrovnat s tím, že často požadavky na plat nekorespondují s hodnotou lidské práce a přínosem člověka pro firmu?

DB: Máte pravdu, že jsou obory, kde poptávka vysoce převyšuje nabídku. Například v IT se platy vyšplhali do závratných výšek bez reálné hodnoty. Kolegové pracující v tomto segmentu s oblibou přirovnávají svoji práci k práci burzovního makléře. Volná pracovní síla v sedm hodin ráno ve čtyři odpoledne již neexistuje. V této komunitě navíc velmi dobře fungují osobní doporučení, takže uchazeč vám rovnou při prvním telefonátu vyjmenuje firmy, ve kterých pracovat odmítá.

 

PP: V této komunitě asi dobře fungují sociální sítě. Má vůbec činnost personální agentury v dnešním světě sociálních sítí smysl?

DB: Samozřejmě že ano, protože naše role není domluvit určitý počet pohovů, aby bylo statisticky pravděpodobnější zaplnit volné místo. Naše společnost nepřistoupila na závod s časem, kdo kam umístí nejrychleji nějakého uchazeče. Vždy se snažím vzájemně propojit lidi, kteří si jednoduše sednou. Mým cílem je, aby nový člověk byl pro firmu přínosem a ne jen zaplněním volného místa. Jsme tedy psychologicko personální poradci a s tímto statusem velmi bojuji. Role poradce je totiž zprofanovaná a výše uvedená prohlášení málokdo bere vážně.

 

PP: S čím ještě bojujete?

DB:V českém a slovenském prostředí se na můj vkus často potkávám s tím, že nový uchazeč je stávajícími manažery brán jako konkurent. Také se těším, až kultivace pracovního prostředí dospěje tak daleko, že pověst kandidátů i poptávajících firem bude založená na realitě


(Project&Property)